07 Kwie

Zdrowe podejście do diety

Kochani w tym artykule przedstawiam Wam niektóre z konsekwencji stosowania źle dobranych diet.

Zapraszam do lekturki :-)

Piszę dla Was ten tekst ze względu na ogromną skalę stosowania przez wielu moich Pacjentów w przeszłości drastycznych diet pod tytułem dieta 1000 kcal, dukana, kapuściana. Uwierzcie takie podejście do diety przysporzy Wam w przyszłości wiele problemów… Diety tego rodzaju mają udokumentowane poważne negatywne skutki zdrowotne, także zanim wpadniecie na pomysł żeby schudnąć bardzo szybko w krótkim czasie, zastanówcie się poważnie nad konsekwencjami.

Diety bardzo niskokaloryczne i konsekwencje ich stosowania:

1. Spowalniają znacznie metabolizm do tego stopnia że nasz organizm na diecie niskokalorycznej zaczyna tyć!

2. Pogarszają znacznie stan naszego zdrowia, prowadzą do pojawienia się znacznych niedoborów witamin i składników mineralnych w naszym organizmie. Przy dietach głodowych nawet przy wprowadzeniu odpowiednich produktów nie jesteśmy w stanie pokryć naszego zapotrzebowania na witaminy i minerały. Pamiętajcie witaminy i składniki mineralne pełnią baaaaardzo ważne funkcje w naszym organizmie, dodatkowo niedobór niektórych z nich znacznie utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej.

3. Udowodniono również iż diety tego rodzaju zmniejszają wydzielanie leptyny (hormonu sytości). Jeżeli jest jej zbyt mało w organizmie, nie wiemy kiedy czujemy się najedzeni, dlatego z reguły po takich dietach jemy zdecydowanie więcej, co prowadzi do EFEKTU JOJO!

4. Prowadzą do problemów z zajściem w ciąże u kobiet oraz do zaburzeń cyklu miesiączkowego

5. Utrata mięśni! Przy dietach niskokalorycznych nasz organizm pobiera sobie energię z tkanki mięśniowej. Także jeśli szybko chudniecie to niestety nie jest to tylko tkanka tłuszczowa.

Pamiętaj do odchudzania należy podejść z głową… Zanim podejmiesz decyzję o zastosowaniu drastycznej diety zastanów się czy jest to warte Twojego zdrowia… Podejmując walkę z kilogramami warto udać się do specjalisty który ułoży plan żywieniowy dobrany indywidualnie do Twoich potrzeb.

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ